Usługi tłumaczeniowe

Czy powinieneś uczyć się sam czy w grupie? Preply może pomóc Ci podjąć decyzję

Jako osoby uczące się języków obcych, zawsze szukamy najlepszego sposobu, aby uczyć się, ćwiczyć i osiągnąć płynność w mówieniu tak szybko, jak to możliwe. Badania pokazują jednak, że to właśnie kombinacja działań pomaga osobom uczącym się języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) w osiąganiu postępów.

W tym artykule przyjrzymy się jednej z najkorzystniejszych dostępnych metod nauki - zajęciom grupowym. Na zajęciach grupowych można uczyć się od korepetytora, jak również od rówieśników, aby skuteczniej osiągnąć swoje cele związane z nauką języka.

Poniżej przyjrzymy się, jak działają zajęcia grupowe w Preply i jak można je wykorzystać, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas.

Jak działają zajęcia grupowe online?


Zajęcia grupowe Preply prowadzone są przez sprawdzonych, doświadczonych korepetytorów języka angielskiego i zaczynają się już od 10,50 USD za zajęcia. Razem z Tobą będzie pracowało 3-5 innych uczniów, którzy będą realizować ustrukturyzowany plan nauki od poziomu początkującego do zaawansowanego.

Zajęcia są podobne do tradycyjnych, stacjonarnych lekcji języka angielskiego i składają się z różnych ćwiczeń, takich jak mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie i gramatyka. Każda lekcja oparta jest na konkretnym obszarze nauki języka angielskiego, na przykład "Wprowadzenie" dla początkujących i "Motywacja" dla zaawansowanych.

Dzięki Preply możesz również uczyć się angielskiego w konkretnych obszarach związanych z podróżami lub biznesem. Na przykład, jeśli jesteś zainteresowany możliwościami rozwoju zawodowego, możesz uczyć się angielskiego biznesowego.

Dla uczniów poszukujących bardziej swobodnej praktyki, aby porozumieć się z bliską osobą, nawiązać międzynarodowe przyjaźnie lub po prostu podróżować, angielski w formie konwersacji jest idealnym rozwiązaniem. Zajęcia trwają 55 minut i są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc możesz wybrać dzień i godzinę, które najbardziej Ci odpowiadają.

Jedną z największych zalet zajęć grupowych jest interakcja rówieśnicza, która pogłębia umiejętności językowe poprzez zapewnienie wielopoziomowych możliwości interakcji, w tym współpracy, delegowania zadań i rozwiązywania konfliktów.

Samodzielna nauka

Na szczęście, samodzielna nauka nie ogranicza się już do karteczek. Lekcje angielskiego na Preply to szansa na doskonalenie szerokiego zakresu umiejętności, od czytania i rozumienia ze słuchu po gramatykę, dzięki darmowym ćwiczeniom.

Dostępna jest szeroka gama materiałów audio i wideo, z których każdy koncentruje się na innym temacie i obejmuje czytanie, pisanie, słuchanie i słownictwo.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zajęcia grupowe, czy też lekcje jeden na jeden z korepetytorem Preply, otrzymasz dostęp do ogromnej biblioteki materiałów do nauki języka angielskiego. Możesz przerabiać różne tematy od poziomu początkującego do zaawansowanego, które następnie możesz omawiać na lekcjach z korepetytorem.

Czym różnią się zajęcia grupowe od zajęć 1 na 1?

Podczas gdy zajęcia 1 na 1 zapewniają więcej czasu na indywidualne wypowiedzi, kursy grupowe mają więcej interakcji z całym językiem angielskim. Nauka w grupie odzwierciedla rzeczywiste sytuacje w pracy lub w szkolnictwie, gdzie wymagana jest praca w grupie i spędzanie większej ilości czasu na słuchaniu innych przed mówieniem.

Na przykład, praca nad projektem grupowym może pomóc w ćwiczeniu pracy zespołowej w języku angielskim, a dyskusja na gorący temat daje możliwość ćwiczenia umiejętności negocjacyjnych. Doświadczenia te pozwalają także rozwijać umiejętność aktywnego słuchania i lepiej dostosowywać się do różnych wzorców mowy i akcentów.

Badania wykazują, że uczenie się z rówieśnikami z innych środowisk kulturowych sprzyja rozwojowi umiejętności poznawczych i krytycznego myślenia. Innymi słowy, słuchając różnych doświadczeń i rozważając różne punkty widzenia, wzmocnisz swój angielski.

Mimo że zazwyczaj jesteś w grupie z innymi uczniami na swoim poziomie, każdy uczeń ma swoje mocne i słabe strony, a zróżnicowanie poziomów na kursie może jeszcze bardziej pomóc w nauce języka angielskiego.

Wykazano, że pomaganie rówieśnikom zwiększa nasze własne umiejętności w danym przedmiocie, a uczęszczanie na zajęcia z rówieśnikami o bardziej zaawansowanej wiedzy w konkretnych tematach może zmotywować nas do podniesienia poziomu!

Który rodzaj zajęć jest dla mnie odpowiedni?

Zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe zapewniają natychmiastową informację zwrotną na temat Twoich umiejętności, jednak niektórzy uczniowie wolą skupić się na indywidualnych punktach nauki.

W takim przypadku kursy 1 na 1 mogą być pomocną opcją. Wybór pomiędzy zajęciami 1 na 1 a zajęciami grupowymi jest decyzją osobistą i zależy od Twojego osobistego stylu uczenia się. Jeśli motywują cię inni i lubisz uczyć się w grupie, spróbuj lekcji grupowych.

Jeśli natomiast uważasz, że więcej korzyści przyniesie Ci stuprocentowe skupienie na sobie uwagi nauczyciela, bardziej odpowiednie będą dla Ciebie lekcje indywidualne. Dzięki Preply możesz wypróbować obie opcje i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jak należy przygotować się do zajęć z języka angielskiego online?

Przygotowanie do zajęć z języka angielskiego online jest takie samo, jak przygotowanie do każdego innego kursu wirtualnego lub stacjonarnego. Staraj się przychodzić na zajęcia zaangażowany i gotowy do nauki, a także pracuj nad materiałami do samodzielnej nauki w tempie, które Ci odpowiada.

Jeśli masz pytania dotyczące treści lub obawy związane z indywidualnym tokiem nauki, nie wahaj się skontaktować z tutorem.

Wnioski

Podsumowując, zarówno grupowe, jak i indywidualne lekcje języka angielskiego na Preply to fantastyczny sposób na rozwijanie swoich umiejętności. Certyfikowani korepetytorzy Preply pomogą Ci wejść na wyższy poziom znajomości języka angielskiego i wspólnie z Tobą będą dążyć do osiągnięcia Twoich celów.

Lekcje grupowe mają dodatkową zaletę, jaką jest interakcja między rówieśnikami, co daje ci wiele możliwości uczenia się od innych, jak również od twojego korepetytora.

Relacje, które naturalnie tworzą się na kursach grupowych, oferują dodatkową motywację, zachętę i wsparcie podczas intensywnego wyzwania, jakim jest nauka języka angielskiego.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zajęcia indywidualne czy grupowe, na Preply będziesz mieć pełne doświadczenie w nauce, korzystając z materiałów do samodzielnej nauki w połączeniu z lekcjami.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, które zapewniają lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"