Usługi tłumaczeniowe

15 Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego: Mówienie, pisanie i inne (2022)

Łatwo zapominamy, jak wielkie mamy szczęście, że żyjemy w epoce aplikacji językowych. Zrewolucjonizowały one sposób, w jaki uczymy się języków! Po raz pierwszy w historii uczniowie mogą ćwiczyć swoje umiejętności słuchania, pisania, czytania, a nawet mówienia i otrzymywać natychmiastowe informacje zwrotne - bez nauczyciela i z dowolnego miejsca na świecie.

(Prawdopodobnie) nie możesz uczyć się angielskiego wyłącznie za pomocą telefonu, ale istnieje wiele aplikacji (w tym darmowe!) na Androida i iOS, które mogą wzbogacić Twoje doświadczenie uczenia się i pomóc Ci w drodze do płynności. Ten ostateczny przewodnik przedstawi ceny i funkcje piętnastu najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego i zasugeruje, gdzie mogą one pasować do Twojego planu nauki.

Nie zapomnij zapoznać się z naszym obszernym przewodnikiem: Jak uczyć się angielskiego?

Jakie są najlepsze aplikacje do nauki angielskiego?

1. Preply

Cena

Strona Funkcja wyszukiwania korepetytorów pozwala Ci wybrać, ile zapłacisz. Ceny zaczynają się od 5 dolarów za godzinę. Jeśli nie będziesz zadowolony z lekcji, Preply zwróci Ci pieniądze lub bezpłatnie wymieni korepetytora.

Cechy

Preply łączy uczniów z ekspertami w dziedzinie nauczania języka angielskiego na lekcje 1 na 1 za pośrednictwem czatu wideo online. Możesz wybrać swojego korepetytora na podstawie takich czynników, jak kraj pochodzenia, specjalizacja, dostępność, opinie i cena. Wszystkie nowe osoby przystępujące do programu przechodzą test kwalifikacyjny i otrzymują szacunkową liczbę godzin nauki potrzebnych do przejścia na wyższy poziom CEFR. Od tego momentu można wybrać plany nauczania Preply Learning, czyli gotowe do użycia kursy angielskiego opracowane do perfekcji, lub skupić się tylko na umiejętnościach i słownictwie, które są potrzebne osobiście. Uczniowie zaczynają mówić po angielsku już od pierwszej lekcji.

Pierwsza sesja z korepetytorem trwa jedną godzinę. Następnie można wybrać, jak długie mają być zajęcia. Lekcje kupuje się w pakietach po 6, 12 lub 24, ale można je zaplanować na dowolny czas. Nie trzeba trzymać się tego samego przedziału czasowego co tydzień - lub co dwa tygodnie! - W przypadku rezygnacji z lekcji można liczyć na pełny zwrot pieniędzy (pod warunkiem zachowania czterogodzinnego okresu wypowiedzenia).

Kiedy korzystać

Preply łączy w sobie najbardziej efektywne aspekty lekcji angielskiego w klasie z wygodą aplikacji językowej. Gdy popełniasz błędy, otrzymujesz natychmiastową informację zwrotną. Uczniowie uczą się we własnym tempie, a korepetytorzy mogą poczekać z przejściem do następnej lekcji, aż uczeń w pełni zrozumie dane zagadnienie.

Co najważniejsze, uczniowie mają możliwość ćwiczenia na żywo z prawdziwym mówcą. Dzięki temu można pokonać barierę strachu przed mówieniem po angielsku na głos i zacząć stosować w praktyce to, czego się nauczyli - to właśnie wtedy można zrobić prawdziwe postępy. Preply to doskonały wybór jako podstawowa aplikacja do nauki języka angielskiego.

2. Kamień z Rosetty

Cena

Rosetta Stone była kiedyś drogim jednorazowym zakupem. Od 2020 r. przechodzi na model subskrypcji. Trzy miesiące kosztują 35,97 USD, dwanaście miesięcy - 119,88 USD, a dwadzieścia cztery miesiące - 167,76 USD. Pakiet dożywotni kosztuje 199 dolarów. Subskrypcje są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Funkcje

Rosetta Stone może być używana na komputerze lub jako aplikacja mobilna. Kursy podzielone są na jednostki, z których należy korzystać przez 30 minut dziennie przez sześć tygodni. W większości lekcji pokazywane jest słowo lub zdanie w języku angielskim, a użytkownik musi dopasować je do odpowiedniego obrazka. Prawie cała zawartość jest w języku angielskim, a nie w języku ojczystym, więc jest to naprawdę wciągające doświadczenie!

Rosetta Stone wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania mowy, aby udzielić Ci wskazówek dotyczących Twojego akcentu. Dostępne są również opcjonalne gry oraz czat, na którym można spotkać innych uczących się angielskiego, z którymi można dzielić się radami i frustracjami.

Dodatkowo każdy abonent może wziąć udział w czterech 25-minutowych sesjach w miesiącu z nauczycielem języka za pośrednictwem czatu wideo. Lekcje odbywają się w klasie liczącej maksymalnie cztery osoby, więc bądź przygotowany! Jeśli nie wykorzystasz mądrze swojego czasu i nie będziesz się wypowiadać, możesz nie uzyskać potrzebnej Ci praktyki konwersacyjnej. Zainteresowany? Sprawdź naszą pełną opinię o Rosetta Stone.

Kiedy używać

Rosetta Stone została zaprojektowana jako podstawowa metoda nauki języka angielskiego. Wymaga dużego zaangażowania i jest jedną z najdroższych opcji na tej liście! Jednak od dwudziestu pięciu lat jest jednym z wiodących pakietów oprogramowania językowego, więc jej metody opierają się na dużym doświadczeniu. Główna rada: Jeśli naprawdę chcesz mówić płynnie, połącz ten program z metodami, które pozwalają na więcej praktyki w mówieniu.

3. Memrise

Cena:

Za darmo! Możesz wykupić subskrypcję, aby uzyskać dodatkowe treści. Memrise Pro kosztuje 8,99 USD miesięcznie, 18,99 USD za trzy miesiące lub 59,99 USD za rok.

Cechy

Memrise to aplikacja do nauki fiszek, która wykorzystuje powtarzanie w odstępach czasowych, aby pomóc nowym słowom i zwrotom "utkwić" w pamięci długotrwałej. Wiele flashcards jest generowanych przez użytkowników, więc jest w czym wybierać.

Dla płacących użytkowników dostępna jest również funkcja rozpoznawania mowy, która pozwala ćwiczyć wymowę, oraz kolekcja filmów z native speakerami wypowiadającymi słowa i zwroty, zwana "ucz się z miejscowymi".

Kiedy z niej korzystać

Jest to aplikacja do wzbogacania słownictwa, której możesz używać, czekając na przyjście przyjaciela. Nie osiągniesz biegłości językowej, korzystając tylko z Memrise, ale nie do tego jest ona przeznaczona. Jest to skuteczny sposób na poszerzenie zasobu słownictwa, a do tego darmowy!

4. Babbel

Cena

Babbel działa w oparciu o model subskrypcji. Miesiąc kosztuje 12,95$, trzy miesiące - 26,85$, sześć miesięcy - 44,70$, a rok - 83,40$.

Funkcje

Dostępne są kursy dla uczących się języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania, a wszystkie dostępne są na komputerach stacjonarnych i komórkach. Lekcje trwają 20 minut i zawierają kombinację ćwiczeń w mówieniu (z automatycznym rozpoznawaniem głosu), ćwiczeń gramatycznych i zapamiętywania nowych zdań. Dostępna jest również skuteczna sekcja flashcard, która pozwala na zapamiętanie zdań i słów z innych lekcji.

Kiedy warto z niego korzystać

Babbel jest bardzo przydatnym narzędziem dla uczących się języka angielskiego, szczególnie tych, którzy potrzebują dodatkowych ćwiczeń w uczeniu się reguł gramatycznych. Zachowuje on równowagę między zabawnymi, przypominającymi gry aplikacjami a rygorystycznymi kursami nauki. Najlepiej jednak uzupełnić ją o ćwiczenia w mówieniu na żywo, aby uczniowie mogli wykorzystać swoje nowe umiejętności.

Nie wiesz, jak ćwiczyć mówienie? Dzięki tym wskazówkom i aplikacjom poprawisz swoje umiejętności mówienia po angielsku w domu.

5. Duolingo

Cena

Podstawowe funkcje Duolingo są bezpłatne, ale Duolingo Plus kosztuje 6,99 dolarów miesięcznie.

Funkcje

Duolingo jest najpopularniejszą aplikacją do nauki języków obcych - istnieje duże prawdopodobieństwo, że korzystałeś z niej wiele, wiele razy, być może nawet do nauki więcej niż jednego języka. Dzięki niej użytkownicy mają do dyspozycji 5-minutowe gry, w których uczą się angielskich słów i odrobiny gramatyki. W większości przypadków gry polegają na tłumaczeniu słów na język angielski lub z języka angielskiego albo na wypowiadaniu angielskich zwrotów do mikrofonu.

Kiedy używać

Słynna sowa Duolingo jest bardzo przekonywująca! Jeśli zapomnisz wziąć udział w lekcji, aplikacja będzie Cię nękać, wysyłać e-maile i informować, że Twoja passa w nauce jest zagrożona. Oznacza to, że jest to świetny sposób na wyrobienie sobie nawyku konsekwentnej, codziennej nauki.

Metodologia aplikacji opiera się głównie na zapamiętywaniu zwrotów. Oznacza to, że uczący się będą prawdopodobnie musieli sięgnąć po inne metody, aby zrozumieć strukturę języka angielskiego.

6. LingoDeer

Cena

Pierwsza jednostka kursu języka angielskiego LingoDeer jest dostępna za darmo. Następnie użytkownicy muszą wykupić abonament. Kosztuje ona 11,99$ za jeden miesiąc, 29,99$ za trzy miesiące, 55,99$ za rok lub 119,99$ za cały okres użytkowania.

Funkcje

Kursy LingoDeer zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić naukę od poziomu absolutnie początkującego do średnio zaawansowanego. W przeciwieństwie do wielu aplikacji do nauki, nacisk kładziony jest na naukę nowych słów w kontekście, dzięki czemu łatwiej zrozumieć gramatykę. Lekcje są krótkie i składają się z serii gier, filmów i łamigłówek. Do każdej lekcji dołączone są "wskazówki do nauki", z którymi można się wcześniej zapoznać. Można też dostosować lekcje za pomocą quizu lub utrudnić je w "trybie wyzwań".

Kiedy używać

Lingodeer jest bardziej rygorystycznym programem do nauki niż niektóre z jego bardziej znanych, zorientowanych na gry konkurentów, i warto wypróbować darmową wersję, aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiednia. Jest on bardziej znany jako platforma do nauki japońskiego, koreańskiego i mandaryńskiego niż angielskiego. Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich aplikacji, aby zauważyć rzeczywiste postępy, należy uzupełnić naukę o ćwiczenia konwersacyjne z biegłym użytkownikiem języka.

7. Mondly

Cena

Mondly jest darmowy dla podstawowego członkostwa, ale wersja premium kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie lub 49,99 dolarów za rok.

Cechy

Mondly jest aplikacją zaprojektowaną w celu poprawy umiejętności mówienia po angielsku. Wykorzystuje ona technologię rozpoznawania mowy, aby dać automatyczną informację zwrotną na temat mówionego języka angielskiego uczniów. Aplikacja odtwarza klipy audio native speakerów zadających pytania, a użytkownicy otrzymują listę możliwych odpowiedzi, które mogą wypowiedzieć do mikrofonu.

Ostatnio Mondly wprowadziło narzędzie VR dla użytkowników premium, aby móc "spotkać" wirtualnych mówców we własnym domu! Istnieje również chatbot, który jest zabawną funkcją: można wysyłać wiadomości do robota mówiącego po angielsku, który ma tyle czasu, ile potrzeba, aby odpisać.

Kiedy używać

Dla średnio zaawansowanych użytkowników języka angielskiego, konwersacje na Mondly mogą być zbyt proste. Jeśli jednak jesteś początkujący, jest to świetne narzędzie do pokonania strachu przed mówieniem na głos po angielsku! W kwietniu 2020 r, C-net ocenił ją jako "najlepszą do pomocy w zapamiętywaniu konkretnych zwrotów."

Niektórzy użytkownicy narzekali, że wyjaśnienia gramatyczne nie są jasne, więc prawdopodobnie konieczne będzie korzystanie również z innych materiałów do nauki.

8. Busuu

Cena

Busuu ma wersję darmową, ale wiele innych funkcji jest dostępnych dla płatnych użytkowników. Przy rozliczeniu miesięcznym Busuu Premium kosztuje 9,99 USD, a Premium Plus 13,99 USD. Za trzy miesiące Busuu Premium kosztuje 24,99 USD, a Premium Plus - 28,98 USD. Za sześć miesięcy Busuu Premium kosztuje 34,92 USD, a Premium plus 39,96 USD.

Funkcje

Darmowa wersja Busuu to aplikacja do karteczek z nagranymi dialogami. Dostępne jest narzędzie do rozpoznawania mowy, dzięki któremu można ćwiczyć wypowiadanie angielskich zwrotów. Lekcje trwają jednorazowo dziesięć minut.

Członkowie premium otrzymują znacznie więcej korzyści. Dostępne są zaawansowane lekcje gramatyki, a treść jest dostosowana do powodów, dla których uczysz się angielskiego. Możesz stworzyć swój własny plan nauki i wybrać, kiedy aplikacja ma przypominać Ci o nauce. Istnieje również forum, na którym można znaleźć partnerów do wymiany językowej. Możesz rozmawiać na czacie z osobami uczącymi się Twojego języka ojczystego, które mówią po angielsku, i wymieniać się wskazówkami.

Kiedy warto z niej korzystać

Podobnie jak Mondly, Busuu jest świetna do nauki mówienia podstawowych zdań po angielsku na głos. Ponieważ użytkownicy premium mogą wybierać, czego się uczą (do pewnego stopnia), jest to świetna aplikacja do nauki kilku ważnych słówek w podróży. Jednak, jak w przypadku wszystkich aplikacji, samo korzystanie z Busuu nie wystarczy, jeśli chce się osiągnąć płynność.

9. Fluentu

Cena

Fluentu oferuje wszystkim użytkownikom 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Po tym czasie plan podstawowy kosztuje 15 dolarów miesięcznie, a plan premium 30 dolarów za jeden miesiąc. W przypadku wykupienia rocznej subskrypcji, koszt ten wynosi odpowiednio 120 i 240 dolarów.

Funkcje

Fluentu został nazwany "YouTube dla uczących się języków obcych". Jest to bank filmów w języku angielskim z angielskimi napisami (wraz z wieloma innymi językami), z możliwością włączenia dodatkowych napisów w języku ojczystym. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś angielskiego słowa, możesz najechać na nie kursorem, a pojawi się jego definicja. Filmy można przewijać do tyłu lub oglądać ponownie tyle razy, ile jest to potrzebne. Do wyboru jest wiele filmów wideo, które można przeszukiwać według kategorii, tematu, a nawet słowa, którego chcesz się nauczyć.

Po obejrzeniu materiału wideo można rozwiązać quiz sprawdzający stopień zrozumienia, do którego dołączone są fragmenty wideo. Nowe słowa, których się nauczysz, są automatycznie wprowadzane do funkcji flashcard, abyś mógł je później ponownie zapamiętać.

Niestety, kurs języka angielskiego Fluentu jest obecnie dostępny tylko dla rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego, koreańskiego i japońskiego.

Kiedy warto z niego korzystać

Fluentu może być bardzo pomocny dla osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym i wyższym, które muszą rozwijać swoje słownictwo. Niektórzy ludzie uważają, że to naprawdę działa na ich styl uczenia się, więc zdecydowanie warto spróbować.

Jest to jednak drogie rozwiązanie. Standardowy odtwarzacz YouTube może już zmniejszać prędkość filmu i wyświetlać napisy. Mamy też wiele wskazówek, jak uczyć się angielskiego z seriali i filmów. Jeśli masz ograniczony budżet, prawdopodobnie lepiej zainwestować w umiejętności, których trudniej jest się nauczyć za darmo, takie jak ćwiczenie mówienia.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały".

10. Hello English

Cena

Darmowa wersja zawiera bardzo przydatne lekcje, ale reklamy mogą przeszkadzać. Istnieją trzy poziomy członkostwa. Plan podstawowy kosztuje ₹1.550 (około 21 dolarów) za trzy miesiące, plan certyfikowany kosztuje ₹2.200 (30 dolarów) za trzy miesiące i daje możliwość pracy w kierunku akredytowanego certyfikatu, a plan doświadczalny kosztuje ₹ 12.000 9about (160 dolarów) za trzy miesiące i daje certyfikat, lekcje na żywo na czacie wideo i osobistego trenera.

Funkcje

Hello English ma na celu pokrycie wszystkich głównych umiejętności językowych, w tym słuchania, pisania, czytania, gramatyki, a nawet mówienia. Podobnie jak Duolingo, aplikacja jest dobra w przekonywaniu użytkownika do codziennej pracy nad swoim angielskim. Użytkownik otrzymuje codziennie "zadanie domowe" - lekcje wideo i audio do wykonania, które są odpowiednie dla jego poziomu. Jeśli wykonasz zadanie domowe, możesz odblokować nowe lekcje. Dostępnych jest również wiele wciągających gier edukacyjnych oraz funkcja umożliwiająca ćwiczenie języka angielskiego z wykorzystaniem tematów z wiadomości dnia.

W przeciwieństwie do większości innych aplikacji, istnieje kilka możliwości nawiązania kontaktu z osobami mówiącymi po angielsku. Istnieje całodobowa infolinia, która pozwala zadać wszelkie pytania dotyczące nauki języka angielskiego. Można również uiścić jednorazową opłatę w wysokości od 1 do 140 dolarów, aby porozmawiać na czacie wideo z nauczycielem języka angielskiego. Istnieją również fora użytkowników, na których możesz nawiązać kontakt z innymi uczącymi się i ćwiczyć komunikację w języku angielskim.

Dzięki Hello English możesz uczyć się angielskiego z dwudziestu pięciu różnych języków ojczystych. Jest on najbardziej popularny wśród studentów z krajów azjatyckich, zwłaszcza z Indii, gdzie firma ma swoją siedzibę.

Kiedy warto z niej korzystać

Hello English to dobra aplikacja do ćwiczenia wszystkich umiejętności językowych i warto ją pobrać, jeśli jest dostępna w Twoim języku ojczystym. Możesz potrzebować jaśniejszych wyjaśnień zasad gramatycznych, więc warto poszukać innego źródła informacji na ten temat. Lekcje na czacie wideo w Hello English mogą szybko stać się drogie, więc być może będziesz musiał rozważyć inne opcje.

11. Beelinguapp

Cena

Darmowa wersja jest bardzo dobra i nadaje się dla większości osób. Po jej przekroczeniu sprawa się nieco komplikuje. Możesz kupić pojedyncze opowiadania za cenę około 1$, możesz wykupić abonament za 1,99$ miesięcznie, aby odblokować wszystkie opowiadania, lub możesz wykupić dożywotni abonament, aby obejrzeć wszystkie opowiadania za 24,99$.

Funkcje

Warto wspomnieć, że Beelinguapp jest w tej chwili dostępny tylko w dwunastu językach: hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, koreańskim, francuskim, hindi, rosyjskim, tureckim, chińskim, arabskim, włoskim, japońskim i angielskim.

Beelinguapp to zbiór darmowych opowiadań, które można czytać w języku angielskim, z tłumaczeniem w języku ojczystym wyświetlanym w tym samym czasie. Jak już wspomnieliśmy w naszym artykule na temat jak zapamiętywać nowe słowaczytanie jest jednym z najlepszych sposobów na przyswajanie angielskiego słownictwa! Wszystkie teksty są wyposażone w funkcję audio, dzięki czemu możesz usłyszeć dozwolone angielskie słowa. Możesz również używać aplikacji jako audiobooka, bez konieczności czytania razem z opowiadaniem.

Kiedy używać

Beelinguapp to nowa, szybko rozwijająca się aplikacja do nauki, która jest świetna dla osób uczących się języka angielskiego na wszystkich etapach, aby pracować nad swoimi umiejętnościami słuchania i czytania. Nie pomoże Ci w ćwiczeniu pisania ani mówienia, ale jest przydatnym, darmowym narzędziem, które warto mieć w swojej kolekcji.

12. Udemy

Cena

Oferowane są setki kursów, a ich ceny są zróżnicowane. Za dobrze oceniony kurs, w zależności od tego, jak wiele materiałów jest w nim zawartych, trzeba zapłacić od 20 do 200 dolarów.

Funkcje

Udemy jest obszernym katalogiem kursów online zaprojektowanych dla użytkowników w celu zdobycia nowych umiejętności. Nie służy on tylko do nauki języków: możesz nauczyć się wszystkiego, od kodowania HTML, przez fotografię, aż po rozmowy z duchami. Istnieje wiele różnych kursów języka angielskiego, a każdy z nich ma swój własny, unikalny cel i mocne strony. Składają się one głównie z nagranych wcześniej lekcji wideo i towarzyszących im ćwiczeń, które można pobrać i używać na telefonie lub komputerze. Kursy są recenzowane, dzięki czemu można sprawdzić, które z nich były najbardziej pomocne dla innych użytkowników.

Kiedy korzystać

Jeśli wiesz, nad jakim aspektem języka angielskiego chcesz popracować, Udemy może pomóc Ci się na nim skupić. Istnieją specjalne kursy do doskonalenia gramatyki, inne do nauki słownictwa biznesowego, a jeszcze inne do ćwiczenia ortografii i interpunkcji. Jednak bez nauczyciela, który poprowadzi Cię przez kursy, możesz nie zdawać sobie sprawy, gdzie popełniasz błędy. Jest to świetne źródło informacji, gdy jest używane równolegle z ćwiczeniami w mówieniu.

13. Grammarly

Cena

Podstawowa wersja jest darmowa i większości użytkowników to wystarcza. Grammarly Premium kosztuje 29,95 dolarów za jeden miesiąc, 59,95 dolarów za trzy miesiące lub 139,95 dolarów za rok.

Funkcje

Jeśli jesteś średnio zaawansowanym lub zaawansowanym uczniem ESL, to być może jesteś w momencie, w którym często używasz swojego telefonu do pisania po angielsku. Być może piszesz po angielsku wiadomości do znajomych, tweetujesz lub piszesz maile do pracy. Grammarly to narzędzie, które automatycznie poprawia Twoje błędy ortograficzne i gramatyczne, niezależnie od tego, z jakiej aplikacji korzystasz. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję, więc nie zawsze trafia w sedno, ale może pomóc uniknąć kłopotliwych błędów.

Chcesz podszkolić swoje umiejętności gramatyczne? Sprawdź, co to jest czas przeszły prosty w języku angielskim?

Kiedy należy z niego korzystać

Jest to narzędzie dla studentów, którzy uczą się języka angielskiego wystarczająco długo, aby używać go w zwykłych rozmowach. Nawet niektórzy rodzimi użytkownicy języka angielskiego używają Grammarly tylko po to, aby sprawdzić pisownię. Nie pomoże to w słuchaniu, mówieniu czy czytaniu, ale może zwrócić uwagę na błędy gramatyczne, które często popełniasz.

14. Tandem

Cena

Program Tandem jest dostępny do pobrania za darmo i większość użytkowników uważa, że ta wersja w zupełności spełnia ich potrzeby. Dostępnych jest jednak kilka uaktualnień. Jeśli masz problemy z czytaniem wiadomości, możesz uzyskać nieograniczoną liczbę tłumaczeń wiadomości za 2,99 USD. Tandem Pro kosztuje 6,99 USD za jeden miesiąc, 21,99 USD za sześć miesięcy lub 34,99 USD za rok. W serwisie Tandem można również zarezerwować lekcje wideo z prywatnymi korepetytorami w różnych cenach.

Cechy

Tandem to jedna z wielu aplikacji do wymiany językowej - prawdopodobnie najpopularniejsza w świecie zachodnim. Koncepcja jest prosta: łączy osoby uczące się ESL z biegłymi użytkownikami języka angielskiego, którzy próbują nauczyć się języka ojczystego tej osoby. Idea polega na tym, że Ty i Twój anglojęzyczny partner wymieniacie się umiejętnościami językowymi. Połowę czasu spędza się na rozmowach w języku ojczystym, a połowę w angielskim, dzięki czemu obie strony mogą za darmo ćwiczyć swoje umiejętności. Możesz wysyłać SMS-y, wiadomości głosowe, a nawet prowadzić wideorozmowy (jeśli ufasz swojemu nowemu przyjacielowi!).

Tandem Pro pozwala użytkownikom na łączenie się z użytkownikami w określonym mieście lub w ich rodzinnym mieście, dzięki czemu mogą oni spotkać się osobiście, a także usuwa reklamy z platformy. Jednak główną zaletą Tandem Pro jest wspieranie tego użytecznego, darmowego narzędzia do nauki.

Tandem wprowadził również niedawno funkcję łączenia się z korepetytorem językowym za pośrednictwem aplikacji na sesje trwające od 20 minut do godziny.

Kiedy warto z niej korzystać

Tandem daje Ci możliwość ćwiczenia interakcji z osobami mówiącymi płynnie po angielsku. Możesz sprawdzić swoje umiejętności językowe z prawdziwymi ludźmi, nie wychodząc z domu i nie wydając pieniędzy! Jest to bardzo polecane dla osób na poziomie średniozaawansowanym, aby utrwalić to, czego się nauczyły. Wymiany językowe przez Tandem mogą być trudne do zorganizowania na początku, ale zdecydowanie warto.

Uważasz, że Twoja wymiana językowa jest nieefektywna, ale chcesz poćwiczyć porozumiewanie się z osobą mówiącą płynnie po angielsku? Zarezerwuj godzinę z korepetytorem Preply English aby skupić się dokładnie na tych umiejętnościach, których potrzebujesz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach do wymiany językowej? Zapoznaj się z naszym artykułem na temat 10 najlepszych aplikacji i stron internetowych do wymiany językowej w 2020 roku.

15. The British Council Ucz się gramatyki angielskiej

Cena

Bezpłatna - jest opłacana przez liczne reklamy w aplikacji.

Cechy

Ta popularna aplikacja jest przeznaczona wyłącznie do nauki gramatyki angielskiej. Użytkownicy mogą pracować z tematami na poziomie początkującym, podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym, przy czym każdy etap zawiera 12 tematów gramatycznych. Aplikacja zawiera ponad 1000 przykładowych pytań, które pomogą Ci ćwiczyć, więc warto zainwestować w nią swój czas.

Chociaż program pochodzi z British Council, istnieje również wersja amerykańska.

Gdzie to pasuje do Twojego planu nauki angielskiego

Ta aplikacja nie twierdzi, że nauczy Cię czegokolwiek innego poza gramatyką angielską. Będziesz potrzebował innych źródeł, aby nauczyć się wielu innych niezbędnych umiejętności, ale jako darmowy kurs na temat bardzo zagmatwanej struktury języka angielskiego, warto z niej skorzystać.

Jak uczyć się angielskiego za pomocą aplikacji

Aplikacje do nauki angielskiego mają reputację nieskutecznych. Każdy z nas spotkał kogoś, kto gra w gry językowe codziennie przez wiele miesięcy, a mimo to nie potrafi wypowiedzieć ani słowa! Istnieją sposoby, aby uniknąć tej pułapki.

Uczniowie, którzy odnoszą sukcesy, tworzą plan nauki, który pomaga im ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe, których potrzebują. Aplikacje z pewnością mogą być częścią tego planu. Oto jak...

Łącz aplikacje (i inne metody, jeśli to możliwe!)

Nie istnieje jedna aplikacja (jeszcze), która doskonale uczy wszystkich umiejętności językowych. Każda z nich ma swoje mocne i słabe strony, a Ty możesz chcieć je połączyć, próbując nauczyć się nowego języka. Spróbuj wyważyć swój czas pomiędzy aplikacjami, które rozwijają różne umiejętności. Na przykład aplikacja Memrise świetnie nadaje się do szybkiego uczenia się nowych słówek, ale nie pomoże Ci łączyć ich w zdania. W tym celu możesz potrzebować aplikacji, która koncentruje się na rozwijaniu umiejętności gramatycznych, takiej jak The British Council Learn English Grammar App, lub takiej, która pokazuje słowa w ich kontekście, jak Fluentu. Wiele aplikacji wysyła uczniom przypomnienia o konieczności korzystania z nich każdego dnia, "aby zobaczyć postępy". Jeśli te powiadomienia odwracają twoją uwagę od planu nauki z wieloma aplikacjami, wyłącz je!

Aplikacje są najskuteczniejsze, gdy łączy się je z innymi metodami nauki. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, połącz naukę z wykorzystaniem aplikacji z zajęciami językowymi, np. online w serwisie takim jak Preplylub w tradycyjnej sali lekcyjnej.

Skup się na obszarach, z którymi masz największe problemy

Jest tak wiele aplikacji do wyboru, a każda z nich ma swoje zalety. Nie przeciążaj się, dzieląc czas nauki pomiędzy wszystkie z nich. Wybierz jedną lub dwie umiejętności językowe, z którymi masz problemy, i pobierz aplikacje przeznaczone do rozwijania tych umiejętności. Na przykład, jeśli naprawdę potrzebujesz ćwiczeń w mówieniu, spróbuj użyć Busuu lub Mondly; jeśli szukasz pomocy w pisaniu po angielsku w kontekście pisania SMS-ów, spróbuj Tandem i Grammarly.

Złota zasada: nadaj priorytet ćwiczeniom mówienia

Ogólnie rzecz biorąc, wiele aplikacji do nauki angielskiego może dość łatwo podnieść Twoje słownictwo, umiejętności czytania i pisowni na nowe wyżyny. Niektóre z nich są nawet pomocne w rozwijaniu znajomości gramatyki. Jednak bez odpowiedniej ilości ćwiczeń w rozmowie z osobą mówiącą po angielsku istnieje ryzyko, że nigdy nie nauczysz się łączyć nowych umiejętności.

Jeśli chcesz nauczyć się mówić po angielsku, nic nie zastąpi praktyki w rozmowach z biegłym użytkownikiem języka angielskiego. Na szczęście, aplikacja Preply sprawia, że znalezienie okazji do ćwiczeń jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nawet kilka godzin tygodniowo spędzonych na ćwiczeniach z korepetytorem sprawi, że będziesz zaskoczony, jak szybko osiągniesz postępy. Wypróbuj stronę . wyszukać w aplikacji Preply korepetytora który odpowiada Twoim potrzebom, a być może już dziś po południu weźmiesz udział w pierwszej lekcji!