Usługi tłumaczeniowe

5 niezaprzeczalnych powodów, dla których warto uczyć się nowego języka

"Dlaczego język jest ważny?" Wyobraźmy sobie przez chwilę, że język nie istnieje. W jaki sposób ludzie przekazywaliby swoje myśli, emocje, pomysły lub kontaktowali się z innymi? Wszystkie te rzeczy byłyby bardzo trudne i nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj, gdyby nie język. Skoro język jest ważny w ogólnym kontekście, to czy konieczne jest również uczenie się języka innego niż ten, w którym się wychowaliśmy?

W tym artykule omawiamy 5 powodów, dla których warto uczyć się języka obcego oraz o korzyściach, jakie z tego wynikają.

Nowy język oznacza dostęp do zupełnie nowej kultury

"Język to mapa drogowa danej kultury. Mówi ci, skąd pochodzą jej mieszkańcy i dokąd zmierzają" - Rita Mae Brown

Kiedy zobowiążesz się do naukę nowego językato automatycznie zanurzasz się w zupełnie nowej kulturze. Osoby wielojęzyczne mogą czytać literaturę w innych językach bez konieczności tłumaczenia, być na bieżąco z najnowszymi mediami i wiadomościami, oglądać filmy bez napisów, a także doceniać muzykę bez konieczności szukania tekstów w Internecie. Poza częścią rozrywkową, jaką jest zagłębianie się w kulturę danego języka, można również odkryć jego wyjątkową historię, wartości etniczne i odrębne tradycje. Co więcej, można również poszerzyć horyzonty myślowe i zyskać nowe poczucie uznania, akceptacji i szacunku dla innych.

Z drugiej strony, zanurzając się w nowym języku i kulturze, zaczniesz zauważać, w jaki sposób ludzie mówią, wyrażają się i jakich używają zwrotów (a także gestów rąk). Lepsze zrozumienie innej kultury może nawet sprawić, że spojrzysz na swoją własną kulturę z innej perspektywy i zrozumiesz ją w zupełnie nowy sposób.

Rozszerzenie możliwości zawodowych

Chcesz awansować w swojej pracy? A może interesuje Cię praca w charakterze tłumacza ustnego lub pisemnego? To tylko dwa z wielu powodów, dla których warto znajomość więcej niż jednego języka może dać Ci więcej możliwości rozwoju zawodowego.

Żyjemy w stale zmieniającym się świecie, który szybko staje się coraz bardziej konkurencyjny. Z tego powodu umiejętność posługiwania się drugim językiem jest postrzegana jako ogromny plus, a nawet może być tym, co wyróżnia Cię spośród innych kandydatów. Oprócz wielojęzyczności pracodawcy poszukują także takich cech, jak wszechstronność, ambicja i wrażliwość na inne kultury - wszystkie te cechy można uzyskać, ucząc się drugiego języka.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Zwiększ siłę swojego mózgu

Kiedy regularnie trenujesz swoje ciało, staje się ono silniejsze i bardziej odporne. To samo dzieje się z mózgiem: im więcej trenujesz i stawiasz mu wyzwań, tym lepszy i bardziej bystry się staje. Przeprowadzono wiele badań, które wskazują, że nauka języków obcych pomaga zwiększyć moc mózgu na na kilka sposobów. Mówienie w więcej niż jednym języku poprawia pamięć z powodu ogromnej ilości gramatyki i reguł, które trzeba przestudiować i zastosować. Jest wysoce prawdopodobne, że słownictwo i gramatyka w języku ojczystym również ulegną jednoczesnej poprawie.

Osoby wielojęzyczne mają tendencję do rozwijania myślenia analitycznego i potrafią sprawnie i szybko rozwiązywać złożone problemy. Wykazują także wzrost umiejętności poznawczych (nawet tych niezwiązanych z językiem). Inne zalety mózgu to lepsze podejmowanie decyzji, lepsze umiejętności słuchania i dłuższa żywotność uwagi. I wreszcie, co być może najciekawsze, badania wykazują, że osoby dwujęzyczne mają większe szanse na uniknięcie rozwoju takich chorób, jak demencja i choroba Alzheimera.

Podróżuj po świecie

Bez względu na to, czy chcesz podróżować w celach rekreacyjnych, czy przenieść się do wybranego kraju, jeśli znasz język lokalny, będzie Ci o wiele łatwiej. Będziesz mógł nawiązywać kontakty i rozmawiać z mieszkańcami bez żadnych barier językowych. Wyobraź sobie, jak przyjemnie byłoby, gdybyś mógł bez wahania zamówić swoje ulubione danie/napoje! Albo gdybyś mógł korzystać z transportu bez konieczności sięgania do książek do tłumaczenia! The korzyści z nauki drugiego języka są oczywiste, a Może się nawet okazać, że mieszkańcy są bardziej gościnni, gdy starasz się mówić w ich języku.

Nauka nowego języka to także świetny sposób na poznanie nowych ludzi, więc jeśli zdecydujesz się na podróżowanie po świecie, znajomość drugiego języka będzie bardzo przydatna. Załóżmy, że nauczyłeś się na przykład hiszpańskiego, ponieważ ten język jest używany w wielu krajach; łatwiej będzie Ci podróżować do wielu miejsc, ponieważ ten język jest dość powszechnie używany.

[subscription_form]

Zwiększy to Twoją pewność siebie i uczyni Cię bardziej atrakcyjnym

"Czy wiesz, co to jest obcy akcent? To oznaka odwagi" - Amy Chua.

Wyjdź poza swoją strefę komfortu! Zmierzenie się z własnymi lękami i podjęcie pozytywnego ryzyka! Nauka języka może Ci w tym pomóc. Tak, na początku może się to wydawać przerażające, zwłaszcza jeśli znasz tylko kilka słów lub zwrotów, ale jest to świetny sposób na stawianie sobie wyzwań. Im więcej będziesz ćwiczyć język, tym bardziej się poprawisz, a gdy zaczniesz zauważać swoje postępy, będzie to miało ogromny wpływ na Twoją pewność siebie. Dzięki temu nie tylko staniesz się bardziej pewny siebie, ale także bardziej atrakcyjny jako osoba. Gdy pewność siebie wzrasta dzięki nauce nowego języka, poprawia się także Twoja mowa ciała. Najprawdopodobniej będziesz wyglądać na szczęśliwszego i po prostu zadowolonego ze swoich wyników, a przez to bardziej atrakcyjnego. Ponadto staniesz się bardziej interesujący jako osoba i ludzie to zauważą.

Mogą chcieć wiedzieć, dlaczego zdecydowałeś się nauczyć ich języka lub dlaczego podjąłeś się nauki kilku interesujących języków. Co więcej, będziesz mógł poznawać nowe grupy ludzi i wchodzić z nimi w interakcje, a nawet możesz usłyszeć kilka komplementów od rodzimych użytkowników języka.

Ostateczne przemyślenia

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że język odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. A więc, dlaczego warto uczyć się języka obcego? Korzyści płynące z posiadania takiej umiejętności są bardzo pozytywne - im więcej języków znasz, tym więcej masz możliwości, czy to w pracy, w podróży, w przyjaźni, czy po prostu dla samodoskonalenia.

Dzięki Internetowi rozpoczęcie nauki nowego języka nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy wejść na stronę internetową i poszukać korepetytorówWystarczy, że wejdziesz na stronę internetową i poszukasz korepetytorów, ustalisz harmonogram zajęć w preferowanym przez siebie czasie, a oni będą w stanie zapewnić Ci wszystko, co jest związane z nauką języka. Pamiętaj, że podróż będzie długa i wymaga dużo praktyki, cierpliwości i zaangażowania, aby uzyskać wspaniałe nagrody.